Masaż


Masaż

 

Serdecznie zapraszamy na profesjonalny zabieg masażu.

W trakcie rehabilitacji stosujemy masaż leczniczy, w jednostkach chorobowych, masaż sportowy, drenaż limfatyczny.

masaż
Jest to skuteczna pomoc w dolegliwościach m. in.:
  • bólowych kręgosłupa i pleców
  • po udarach
  • przy niedowładzie kończyn
  • porażeniu nerwów
  • rwie kulszowej
  • przy łokciu golfisty/tenisisty.
Oprócz tego proponujemy również masaż klasyczny, relaksacyjny, bańką chińską, świecą.

 

Masaż klasyczny można scharakteryzować jako metodę leczenie fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych.  Polega ona na mechanicznym drażnieniu tkanek. Składa się ona z wielu chwytów ruchów i opracowań, których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom.Masaż klasyczny działa na wiele sposobów: pobudza krążenie, rozluźnia, łagodzi bóle usuwaniu toksyn. Stosuje się go także przed aktywnością fizyczną, aby rozgrzać mięśnie i przygotować je do zwiększonego wysiłku.

 

Masaż w jednostkach chorobowych jest szczególnie zalecany przez lekarzy neurologów, neurochirurgów, ortopedów po zdiagnozowaniu konkretnej jednostki chorobowej. Najczęściej są to zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia, urazy, bóle, przeciążenia

Masaż leczniczy ma na celu niwelowanie lub leczenie zaburzeń organizmu przez odpowiednie uciskanie chorych miejsc. Znakomicie poprawia on funkcjonowanie układu nerwowego, układu krążenia, stawów i mięśni. Szczególnie polecany jest przy dotkliwych bólach kręgosłupa i migrenie.

 

Masaż sportowy w swoich technikach zbliżony jest do klasycznego, jednak wykonywany jest on zdecydowanie silniej i energiczniej. Celem masażu sportowego jest najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych, jak i usuniecie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji.

 

Drenaż limfatyczny jest jedna z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich technik pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych ich zastojem, jak również na likwidowanie obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyśpieszając powrót do zdrowia.

 

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Ciągłe napięcie, stres, szybki tryb życia, wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. Masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel.: 22-710-37-30.